Dark DreamsSkvělá textová hra, která se odehrává v budoucnosti na planetě Mars. Základně hrozí výbuch a ty jsi jediný, který ji může zachránit.

Autor: Petr Horák
Rok vydání: ?

Staženo: 1538 x


Stáhnout soubor


Komentáře:

amigainspired
Tak zas několik stručných dojmů z dohrání a taková menší "recenze":

Klady:
1. Dobrý humor.
2. Zápletka, logičnost, zajímavá náročnost.
3. Pěkný děj.
4. Příjemné ovládání pomocí 3 písmen, nijak nekonečný slovník, vše se dá nést sebou.

Zápory:
1. Neustále to hráče uráží, jaký je to idiot a ignorant... No někdy to může být vtipné, ale pořád, to už vytváří takové divné klišé...
2. Cíl hry mi byl nejasný a v zásadě i úplně fuk, prokousáváte se hrou dál a dál až to najednou skončí. Možná by v tomhle bodě stálo za to, aby byl cíl hráči víc "vnucen", aby ho tak nějak přijal za svůj a víc na něho myslel.
3. Prakticky žádné živé postavy (jediný živý byl oběšenec, který ještě trochu dýchal, ale toho můžete nechat klidně viset dál :) ).
4. Rozvedl bych pointu s monitory, stroji a počítačem. To tam do r. 2090 určitě patřilo, ale člověk musel akorát přinést disketu (v r. 2091 :D ) a dát ji do PC, jinak všechno jen klišé. Škoda.

Celkově je podle mého názoru hra dobrá, na můj vkus dost krátká (dá se dohrát bezpečně za den, možná za odpoledne). Třeba by ji zpestřil ubíhající reálný čas - vím, že v dnešní době emulátorů by to nic moc neřešilo, ale aspoň nějaký ten odpor by to mohlo způsobit.
Nejvíc mi vadilo, že hráč není vtažený do děje, v zásadě je děj úplně vedlejší. To, že se pohybujete v r. 2091, je vám úplně fuk, připomínají vám to akorát stroje (což je dost abstraktní pojem), počítač - dejme tomu, že tomu budou i v r. 2090 tak říkat, a diskety (které už se nepoužívají pár let i po r. 2000). O Marsu skoro nevíte, s modulem se seznámíte až na úplném konci a prostředí je tak trošku inspirováno prostředím z Vetřelce 2.
Jinak ale pro dobrou zábavu rozhodně doporučuji!!! ;-)
21. 7. 2010
Vložit komentář:
- Jméno komentujícího a text komentáře je povinný.
- Nejsou povoleny jakékoliv HTML tagy.

Jméno
Mail
Co dostaneme, když sečteme 7 a 8

Nejrozsáhlejší archiv českých textových her pro osmibitové Atari.
Web spravuje: panprase aka holyna, Fly s Lukášem Bezděkem a design vytvořil Ajvngou...
Stránky běží na doméně panprase.cz od roku 2006.