Agent USA
Autor: Omar Khudari, Chris Lutes, Peter Reynolds, Thomas Snyder
Datum vydání: 1984

Staženo: 1563 x


Stáhnout soubor


Komentáře:

FLY
Tato hra patří mezi středně náročné s jednoduchým ovládáním JS a klávesnicí. Je oblíbena, neboť se v ní neustále něco děje. Není časově omezena, má dobrou grafiku a zvukové efekty. Vyžaduje soustředění, trpělivost a hlavně dobrou znalost místopisu USA.
Záměrem autora a cílem hry je boj proti nemoci/nákaze, která se šíří mezi lidmi dotykem, podobně jako SIDE. Neznámý pachatel umístil v některém městě biologickou bombu (FUZZBOMB). Jediný, kdo je co nejrychleji vypátrat a zlikvidovat ohnisko této nákazy, je slavný agent FBI. Jen on může zachránit státy před nákazou. Věru, není to lehký úkol. Musí se při tom účelně a hodně cestovat. Hráč v roli agenta to jistě dokáže.
Veškerý pohyb postavičky agenta je ovládán pomocí JS. Jezdit vlakem lze bezplatně, avšak je potřeba mít platnou jízdenku. Tu je možné zakoupit v budce s nápisem TICKETS. Pro vybrání cílové stanice se přes klávesnici napíše její název a odešle returnem. Pokud bude název města a státu opsán přesně, jak je uvedeno v jízdním řádu, lístek bude vydán. V případě jakékoliv chyby, počítač sdělí, že takové město neexistuje. Nutno použít klávesu DeleteBackSpace a opakovat tentokrát bezchybně cíl cesty. Pak už nezbývá nic, než stihnout odjezd vlaku z nástupiště a cestovat.

Info - místo, kde je možné získat důležité informace pro další průběh hry. Nenachází se však v každém městě. Po vstupu je třeba nastavit kurzor na požadovanou informaci a stlačit tlačítko FIRE.
Takhle je možno získat následující informace:

City information - blikající tečka označuje místo, kde se právě nacházíte. Pomocí JS lze získat názvy jednotlivých měst a počty protibakteriologických krystalů, které se tam nacházejí. Bílou tečkou jsou označena místa, kam ještě nákaza nedorazila.

Fuzzbomb location - místo, kde se nachází bakteriologická bomba.

Fuzz predection - po stlačení mezerníku předpovídá šíření nákazy.

Leave info both - odchod ze stánku s informacemi.

Jediná účinná zbraň proti nákaze jsou protibakteriologické krystaly, kosočtvercového tvaru. Krystaly je možno získat dvojím způsobem. V městech dle informací Info, nebo stiskem FIRE při pohybu agenta. Položené krystaly se po chvíli začnou rozmnožovat a je možné je posbírat. Krystalů je možno mít maximálně 100. To je počet, který je potřebný ke zničení bomby. Přehled o jejich počtu ukazuje počítadlo v pravém horním rohu. Při přibližování k místu bakteriologické bomby přibývá úměrně nakažených lidí. Proti nákaze je účinné kladení krystalů. Pokud se nakažený člověk setká s krystalem, uzdraví se. Může se však zpětně nakazit.
Hra končí po dojetí do města, kde se nachází bakteriologická bomba, jejím nalezením a zneškodněním. To lze dosáhnout za podmínek, že agent není nakažen, má 100 krystalů a dotkne se bomby. Pro ty kterým se to podaří, připravil autor vyšší obtížnosti hry volené klávesou SELECT.
1. 2. 2010
AIN
Nápad týhle hry je fakt geniální. Už tehdy mě bavilo jen tak jezdit vlakama po stanicích :) Dokonce existuje jakási CZ verze, kde není USA, ale Čechy (nebo Československo? - už nevím), taky dobrý!
3. 2. 2010
Vložit komentář:
- Jméno komentujícího a text komentáře je povinný.
- Nejsou povoleny jakékoliv HTML tagy.

Jméno
Mail
Co dostaneme, když sečteme 3 a 4

Nejrozsáhlejší archiv českých textových her pro osmibitové Atari.
Web spravuje: panprase aka holyna, Fly s Lukášem Bezděkem a design vytvořil Ajvngou...
Stránky běží na doméně panprase.cz od roku 2006.